Proje Tanıtım Toplantısı

Proje Tanıtım Toplantısı

Toplantı Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünden Şube Müdürü Merve ÇAKIROĞLU ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ’nin açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Toplantının ikinci oturumu Proje Koordinatörü Dr. Faruk ŞENYAYLA’nın projenin amacını, hedef kitlesini ve proje amacına ulaşmak için uygulanacak yöntem ve planlanan faaliyetleri açıklayan sunumu  ile başlamıştır. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Pendik Hizmet Merkezi İş ve Meslek Danışmanı Yadigâr BARAN’ın“İŞKUR’uve İş Başı Eğitimlerini” anlatan sunumu ile ikinci oturum son bulmuştur.

Toplantının üçüncü oturumunda Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Sevgi SEZER proje çıktılarının sürdürebilirliği için büyük önem taşıyan “Kurumlar Arası İşbirliği” konulu sunumunu gerçekleştirilmiştir. Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin KARADAĞ’ın “Liderlik ve Örgütsel Davranış” konulu sunumunun ardından toplantı son bulmuştur.

Toplantının ikinci günü birinci oturumu Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral GÜVEN’nin 21. Yüzyıl becerileri arasında yer alan “Öğrenmeyi Öğrenme” konusunda yaptığı bilgilendirici sunumla  son bulmuştur.

Üçüncü oturumda Marmara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğretim Üyesi Dr. Zeynep TAÇGIN“teknolojinin iş yaşamındaki yerini ve öğrenmeye olan katkısı ”nı anlattığı bilgilendirici bir sunum yapmıştır.

Toplantının son oturumunda “İstidamda İşbirliğinin Rolü ”nün tartışıldığı bir panel düzenlenmiştir. Dr. Sevgi SEZER’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde Fırat ÜniversitesiEğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Bünyamin ATICI, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sinop Temsilcisi Ahmet Hilmi GÖKMEN, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK)Manisa ESOB Genel Sekreter YardımcısıNazan BEKTAŞ ve BursaBüyükşehir BelediyesiMemur Sosyal Hizmetler Dairesi BaşkanlığıSosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğünden Aynur TEZGÖR yer almışlardır.

İki gün süren Proje Tanıtım Toplantısı HBÖ Sosyal Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Ahmet Vefa GÜLER’in katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etiği ve iyi yolcular dilediği kapanış konuşması ile son bulmuştur.